вчителя, вихователя, батьків

Кращі вірші про кохання

 

Як правильно сваритися

  ПСИХОЛОГІЯ: ЧОЛОВІК І ЖІНКА

Як уникнути сварки

 

 

 

 ЗМІСТ

Приборкання свекрухи

Правила сварки

Зради, зрада

Принципи здорової любові

Міфи і правда про шлюб

Умови міцного шлюбу

 

 

 

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

 

 

    

Останні дні. Чотири апокаліпсису відносин

Як потрібно правильно сваритися

Сімейна життя. Чому виникають конфлікти?

13 кращих способів уникнути сімейного скандалу

ТОП-10 фраз, які можуть зруйнувати стосунки

 

   Останні дні. Чотири вершники апокаліпсису відносин

 

«Чотири вершники апокаліпсису відносин». Так відомий сімейний експерт доктор Джон Готтман називає критику, презирство, заперечення і скритність в шлюбі.

Готтман вивчив сотні пар і прийшов до висновку, що розлучення неминучий, якщо подружжя практикують всі чотири небезпечні моделі поведінки. Отже.

 

Критика. Усвідомлюючи її руйнівну силу, родина моїх знайомих, Настя і Юра, навіть пройшли тренінг "90 днів без критики" і вирішили три місяці не засуджувати один одного ні в думках, ні на словах. "За цей проміжок часу наші відносини повинні були стати ідеальними,- каже Юра.- Думаєте, у нас вийшло?" "Ні фіга! - сміється Настя.- Ось вчора ми їхали в машині, і я раджу: "Дорогий, на Варшавке перестройся в правий ряд". Я три рази сказала, і він не відреагував. Тоді я закрила очі, інакше не змогла б закрити рот. Це було дуже складно. Але ми ж вирішили не критикувати. Принаймні, вирішили намагатися цього не робити".

Всі пари сваряться. Все то і справа вскрикивают: "Як ти можеш!" Але, на думку Готтмана, справа в тому, як саме ти висловлюєш невдоволення. Можна сказати: "Ти забув перебудуватися в правий ряд", а можна: "Ну ось знову! Ти завжди забуваєш перебудуватися, ти не вмієш слухати, що тобі кажуть, ти..." Суть начебто одна - поворот проґавив, прийми до відома. А наслідки будуть різні.

 

Презирство. Коли люди обговорюють серйозні речі, на зразок того, як треба правильно видавлювати зубну пасту з тюбика, то чого тільки не висловлюють один одному. Але навіть у цій складній ситуації - "Не смій тиснути з середини! Це ж не тюбики, це якісь криві потвори виходять!" - психологи рекомендують утримуватися від слів, які потім вже не повернути, на кшталт "...як твої ноги!" Книга Приповістей Соломонових теж попереджає: "Початок сварки - як прорив води". Достатньо однієї лише фрази, сказаної з презирством, щоб, як кажуть в інтернеті, "понеслася". Я, наприклад, відмінно з цим справляюся - ні одна дамба, на жаль, не зупинить потік їдких насмішок, які так цінні в журналістській роботі і так небезпечні в сімейному житті. Потім можна скільки завгодно журитися і вибачатися: "Сама не знаю, що на мене найшло! Це стихійне лихо!", але шкоди мирним жителям вже завдано. А якщо так відбувається изо дня в день, то рано чи пізно доведеться ставити в паспорт штамп про розлучення і повідомляти родичам: "Ну не зійшлися ми з ним характерами, буває".

 

Заперечення. Гра "Дурень - сам дурень" теж ні до чого доброго не приводить. Моя приятелька як тільки не просила чоловіка захистити їх сім'ю від впливу свекрухи. У відповідь незмінно чула: "Проблема в тобі. Значить, ти погана дружина, якщо я волію слухати матусю". Підсумок - все той же штамп "Зареєстровано розірвання шлюбу..."

 

Скритність. Найчастіше саме чоловіки при словах "Нам треба поговорити" тікають куди подалі. Вони ніби впевнені, що якщо про проблеми не говорити - вона зникне. Звичайно, якщо дружина затягує свою пісня критики і презирства, то хочеться або втратити слух на час, або до матусі. Але в підсумку четвертий вершник апокаліпсису відносин вривається в будинок, щоб сіяти хаос і руйнування. Щоб нагадати: настали останні дні цього шлюбу. Скоро, скоро всьому кінець".

Автор: Наталія Радулова

Джерело: журнал "Вогник"

нагору

   Як треба правильно сваритися

(Коментарі психолога до статті Наталії Радулової)

 

Як потрібно правильно сваритися? У нас прийнято вважати, що призводять до розлучення часті конфлікти, сутички і сварки, різниця характерів і цінностей, нерозуміння.

Немає.

До розпаду відносин призводять не самі конфлікти, а наше неефективне стереотипну поведінку в них. Готтман саме його і описав.

 

Критика - це наїзди.«Мені набридло твоє розп...дяйство», «Скільки разів тобі казати!», «Вічно ти...», «Ти ніколи...» і т. д.

 

Презирство. Найнебезпечніший з «вершників». Це закочування очей у відповідь на якісь слова/дії партнера, глузування, підколи, їдкі, злі жарти і фрази типу «Так на що ти, взагалі, здатний!»

 

Те, що у Наталії названо «запереченням» - це захисне поведінка: «Сам дурень», «Ти на себе подивися...», «Це ти винна», «Вся проблема - в тобі, а не мені!» і ін. Сюди ж входить заперечення власної відповідальності, небажання визнавати неправоту і помилки, просити прощення.

 

Скритність ще називають «холодною стіною». Це відсторонене крижане мовчання як спосіб «покарати» партнера, відгородитися від нього піти, грюкнувши дверима.

 

Загалом, якщо люди вміють сваритися правильно, вони будуть жити довго і щасливо.
Резонно виникає питання: а правильно - це як?

Розповідаю.

 

1) Ви не використовуєте втечі як способу вирішення конфлікту (тобто не йдіть, грюкнувши дверима, не замикайтеся в собі). Але в водночас кожен з вас знає, що може взяти паузу, якщо йому потрібно зібратися з думками, охолонути або скинути напругу. При цьому ваш партнер відноситься до цього з розумінням, навіть якщо йому самому зайвого часу не потрібно, у нього повно аргументів, і він готовий відразу "кинутися в бій".

2) Ви не збираєте недомовки, роздратування і невдоволення, а тому у ваших «сварки» відсутня зайва емоційність (не плутати з бурхливим з'ясуванням відносин як варіантом сексуальної гри). Ви ніколи не переходьте на крик, лайка, побої та інші "радощі сімейного життя" .

3) Ви сваритеся» в обстановці довіри і безпеки. У вашому житті немає цього «Мовчи, жінко, твій день 8 Березня» або «Так що ти взагалі розумієш, мовчав би!» Навіть незважаючи на розбіжності, кожен з вас знає, що має право на свою думку, яка буде почуто і обов'язково враховано.

4) Ви орієнтовані на вирішення проблеми, а не на взаємні звинувачення, причіпки і докори. Ви ніколи не переходьте на особистості, не критикуєте один друга, не обороняється і не звинувачуйте когось одного. Якщо ви чимось незадоволені, ви говорите про себе, про свої почуття ("Мені неприємно", "Я злюся" і т. д.)

5) Ви завжди даєте зрозуміти чоловікові, що він любимо, навіть якщо він зробив помилку, оступився, повівся негарно. Ви виступаєте єдиним тандемом перед суспільством, розширеною родиною і власними дітьми.

6) Єдиний можливий шлях вирішення конфліктних ситуацій - це співробітництво. Тобто кожен з вас висловлює свою позицію, своє незгоду щодо позиції партнера. І ви шукаєте рішення, яке задовольнить вас обох. Завжди.

7) Якщо з якоїсь причини співпрацю неможливо, завжди можна знайти компроміс. Добре працює система компенсацій: «Ти багато працюєш і мало буваєш вдома. Я від цього страждаю, але мені буде легше, якщо: а) один раз в тиждень ти будеш приходити рано, і ми разом будемо виходити в світ, б) в один з вихідних днів ти будеш відпускати мене одну на зустріч з подругами, шопінг, etc. І практично ніколи ви не йдете на прості поступки, розуміючи, що таке поведінка призводить до накопичення внутрішньої незадоволеності і дискомфорту.

Треба особливо підкреслити, що так сваряться тільки ті пари, у яких немає проблем з комунікацією і в яких є інтимність (довіру, відкритість, підтримка).

Сварка
- це барометр відносин, тому що саме в сварці люди менше всього себе контролюють і показують своє справжнє ставлення один до одного. Так що якщо ваші сварки більше схожі на скандали, ніж на розмову цивілізованих людей, не впадайте у відчай. Тепер ви знаєте, як посваритися правильно.

Автор: Ірина Чеснова, психолог

Джерело: http://www.irina-chesnova.ru

нагору

   Сімейне життя. Чому виникають конфлікти?

 

«Всі шлюби вдалі. Труднощі з'являються тільки тоді, коли починається спільне життя». Франсуаза Саган

 

У сімейному житті не завжди буває все гладко, без конфліктів, сварок, непорозумінь, претензій і т. д. Дійсно, життя прожити - це не поле перейти, а сімейне життя прожити ще складніше, тому що необхідно постійно враховувати думку людини, яка живе поруч з тобою.

 

Американський психолог Ерік Берн у своїй книзі про ігри, в які грають дорослі люди, описав типові психологічні стани, які властиві кожній людині. Цим станам умовно можна дати такі назви як «Батько», «Дорослий», «Дитина». Відразу хотілося б підкреслити, що всі ці стани «живуть» в кожній людині одночасно і проявляються по черзі.

 

Отже, хто ж «Батько», «Дорослий» і «Дитина»?

 

«Батько» найчастіше «каже» у вас тоді, коли ви зарозуміло повчаєте іншої людини. Даєте поради і читаєте йому нотації, іншими словами, намагаєтесь вчити вашого близького життя, яку, як вам здається, він зовсім не розуміє. І без вашої участі навряд чи впорається зі сформованими проблемами.

 

«Дорослий» найбільш розважливий і розумний. Тільки в цьому стані людина здатна зрозуміти іншого, підтримати і адекватно розцінити будь-яку ситуацію, прийняти вірне рішення. Тільки «Дорослий» здатний поважати інших і себе, приймати все так, як є і не вимагати до себе особливої уваги.

 

«Дитина» досить упертий і примхливий. У цьому стані людина демонструє своє невдоволення оточуючими і собою, невпевненість в своїх силах. Але деколи в такому стані люди більш розкуті і вільні, точно справжні діти. Вони радіють, то ображаються, то сміються, то показують свій поганий настрій.

 

Конфлікти виникають у сім'ї часом тільки тому, що один завжди виступає в ролі «дитини», а інший - «дорослого» або «батька». В зрештою, це набридає, і тут вже без взаємних претензій не обійтися. Для щоб цього не траплялося, необхідно по черзі «випускати» у світ те «дитину», то «батька», «дорослого». Адже всі ці стани повинні проявлятися лише відповідно до певної ситуації, а не постійно.

 

Всі чули слова про те, що милі сваряться - тільки тішаться. На жаль, сварки можуть привести до цілковитого розвалу сім'ї, тому краще всього навчитися обходити стороною всі гострі кути і тішити себе тільки радісними подіями, а ніяк не сімейними розбірками.

 

«Чоловік з дружиною - як дві половинки ножиць. Іноді розходяться, але спробуй встати між ними!» Семюель Л. Джексон

 

Дуже часто один з подружжя вибирає для себе роль «батька» і постійно повчає свою другу половинку. З його боку звучать такі слова: «Ти це не прибрав», «Піди помий посуд», «Скільки можна тебе просити...» т. д. «Батько» так і «кричить» в ньому, він постійно чимось незадоволений, все йому здається не так, неправильно. «Батько» постійно бурчить, йому хочеться всіх перевиховувати, повчати, командувати. А кому ж це сподобається?

 

У таких ситуаціях той, кого постійно перевиховували, починає схилятися до думки, що пора б уже йти, інакше його власне «Я» буде остаточно задавлене. Або той, хто повчав, раптом розуміє, що сили перевиховувати другу половинку вже закінчується, а результату немає, і приходить думка, що треба розлучитися.

 

Насправді, необхідно завжди пам'ятати, що шлюби укладають дорослі люди, а відповідно, і вести себе в сімейному житті обом треба так, як личить «дорослим». Тільки так можна уникнути конфліктів і непорозуміння. Тільки так можна зберегти сім'ю і вберегти один одного від взаємних претензій.

Автор: Маркинова Татьяна

Джерело: http://shkolazhizni.ru

нагору

   13 найкращих способів уникнути сімейного скандалу

 

Ні для кого не секрет, що навіть у самих щасливих сім'ях іноді трапляються сварки, і від цього нікуди не дітися. Проте навчитися виходити з конфліктних ситуацій і придумати способи для уникнення сімейного скандалу просто необхідно. В іншому випадку, зіпсовані відносини, нерви і настрій вам забезпечені. Найбільш оптимальним рішенням сімейного скандалу є компроміс. Проте це рішення має підходити обом партнерам, ніхто не повинен йти на поступки, інакше нові сварки неминучі.

Пропоную познайомитися з 13 кращими способами, як уникнути сімейного скандалу в будинку. Ці поради корисні для чоловіків і жінок, завдяки таким прийомам можна звести конфліктну ситуацію до мінімуму.

 

1. Навчіться стримувати власні емоції
Конструктивний діалог ніколи не відбудеться, якщо один з партнерів буде проявляти агресію. Звичайно ж, якщо ви просто хочете випустити пар на близького вам людини, тоді можна кричати і злитися, скільки завгодно. Але якщо у вас є визначена мета, тоді слід трохи випустити пар, заспокоїтися і лише тоді приступати до розмови.
Звичайно ж, впоратися з власними емоціями не так-то просто, але все ж можна. Достатньо стати неупередженим і поглянути на ситуацію з боку. Уявіть, що ви дивитеся кіно, в якому герої постійно сваряться і миряться. Їх відносини, як неупереджений учасник, ви вже точно можете оцінити. Так чому не застосувати подібний прийом до себе і не почати мислити логічно? Головне тут - тренуватися, і тоді все вийде.


2. Не накручуйте себе
Наша фантазія - найлютіший ворог. У випадку, якщо ваш чоловік затримується з роботи, не уявляйте, що він потрапив у ДТП або провів час з коханкою. Постарайтеся погасити в собі ці емоції, гнів, а не з порога накидайтеся на нічого не підозрює чоловіка. Чекаючи, сядьте і подумайте, чому ви так переживаєте і що по-справжньому відчуваєте.
Найкращий вихід в такій ситуації - обняти спізнився чоловіка і сказати, що ви переживали за нього. Якщо ваш чоловік розуміє, згодом він завжди вас буде попереджати про затримку.


3. Виберіть час для розмови
Кращий спосіб для уникнення сімейного скандалу - не лізти під гарячу руку. Якщо ви або ваша половинка роздратовані, не починайте розмову. Також не вступайте в бесіду з голодним, не виспавшись або п'яним людиною - так говорять психологи.


4. Усуває причину, а не наслідок
Найкраще з'ясувати, у чому полягає причина конфлікту. В даній ситуації слід поговорити про причини, а не раптово виниклої сварки. Так вже точно проблема вирішиться швидше.


5. Намагайтеся не згадувати минуле
Ніколи не починайте сварку, згадуючи всі попередні гріхи партнера. Акцентуйте увагу на тому, що сталося безпосередньо зараз.


6. Не збирайте проблеми
Ніколи не складайте проблеми в довгий ящик. Намагайтеся вирішувати по мірі їх надходження. При цьому ніколи не повертайтеся до вже вирішеним питанням.


7. Не затаїли образу
Кажете, що вам прикро. При цьому озвучуйте свою думку спокійно, без істерик. Не носіть образу в собі. Адже чим швидше ви її висловите, тим швидше вона зникне.


8. Не переходьте на особистості
У будь-якій сварці уникайте будь-яких образ, адже це - нова причина для сімейного скандалу.


9. Не язвіть і намагайтеся уникати іронії
Найчастіше, наших співрозмовників ображають не самі слова, а той тон, якими були вимовлені подібні фрази.


10. Не істеріть
Істерика - явна ознака маніпуляції. Істерика дійсно є потужним зброєю, однак вона не вирішує сварку.


11. Тримайте рот на замку
Пам'ятаєте, як іноді в дитинстві нам казали закрити рот на замок і викинути від нього ключ? Так чому б не застосувати подібний рада в сімейних стосунках? Щоб не бовкнути зайвого, промовчіть, поки ваш партнер висловиться. Повірте, що людина довго не буде говорити сам з собою. Рано чи пізно це йому набридне, а обговорити сварку ви зможете, коли він повністю охолоне.


12. Дійте нестандартно
Чуєте крик партнера в свою сторону - поцілуйте і обійміть або ж спробуйте перевести розмову в інше русло, попросивши води або щось в цьому роді. Навряд чи після цього партнеру захочеться і далі скандалити.


13. Не чіпляйтеся до слів
Ніколи не висмикуйте окремі фрази з контексту. В іншому випадку, сварка неминуча. Не зациклюйтеся на тому, що причина скандалу завжди криється в вас. Цілком можливо, що ваш партнер відчуває невдачі в роботі, стикається з хамством оточуючих або просто переживає кризу особистості.

 

Ці 13 кращих способів допоможуть уникнути сімейного скандалу і побудувати довірчі взаємини. Візьміть їх собі на замітку і використовувати у повсякденному житті!

Джерело: http://www.happy-giraffe.ru

нагору

   ТОП-10 фраз, які можуть зруйнувати стосунки
 

Нерідко під час сварки ми говоримо близьким людям багато образливих слів. Заспокоївшись, намагаємося виправити ситуацію і забуваємо, що розбиту чашку склеїти неможливо. ТОП-10 фраз, які можуть зруйнувати відносини.

1. "У мене все в порядку"

Це невинне на перший погляд вираз, є спусковим гачком багатьох затяжних конфліктів. Коли всередині все кипить, говорити важко. І іноді здається, що краще стримати внутрішню хвилю гніву крикнувши "Відчепися! У мене все в порядку!" Але на жаль це ніяк не вирішить існуючу проблему. Тим більш висока ймовірність, що чоловік почувши це повернеться спиною і кинувши: "А, ну раз у тебе все в порядку..." - просто вийде з кімнати. І що тоді залишається? Почати люто кидати речі йому в спину? Бігти за ним з криком: "Ні, стривай, ми ще не закінчили..."? Все це буде виглядати нерозумно після слів: "у мене все в порядку". Сидіти ж і ковтати сльози проклинаючи "чоловічу черствість" - теж не варіант. Іншими словами, коли у вас щось не в порядку, будь-яка конкретно висловлена претензія - краще, ніж слова "у мене все в порядок!".

2. "У Васі з твоєї роботи і додому краще, і машина більше, а ти чого добився?!"

Ні в якому разі не можна порівнювати свого чоловіка з іншими. Вас не виправдовує навіть те, що ви просто натякаєте, що очікуєте від чоловіка великих успіхів. В абсолютно переважній більшості випадків ви почуєте відповідь роздратоване: "Ось і йди жити з Васею! А відчепися від мене!". І що робити після такої фрази? Погодьтеся ви знову в глухому куті, який самі собі створили.

3. "Та що ти можеш?!"

В залежності від ситуації, в якій була сказана ця фраза чоловік може розцінити це, як спробу взяти його "на слабо", а це в деяких випадках може закінчитися вельми плачевно. Так якщо дружина відчула що в процесі сварки чоловік мало її не вдарив, але стримався, то наступна за цим із її боку фраза: "Та що ти можеш?!" може спровокувати реальну спалах насильства.

4. "Мені треба було вийти заміж за іншого..."

Даремна і образлива фраза, з якої зазвичай починаються інсинуації про ідеальною життя з вигаданим чоловіком, який любить більше, і руки у нього золоті. Так говорити не можна категорично. Адже ви самі прийняли рішення вийти заміж саме за цю людину.

5. "Ти завжди робиш не так..."

Не так одягаєшся, не так говориш з моїми подругами, не так водиш автомобіль. Цими словами ви просто тикаєте чоловіка обличчям в бруд. Цілком зрозуміло, нікому не сподобається відчувати себе суцільним непорозумінням.

6. "Як чоловік ти стоїш трохи..."

Це вираз здатне зруйнувати навіть дуже ніжні стосунки. Зниження сексуальної самооцінки чоловіки - вірний шлях до негаразди в інтимному житті.

7. "Я ніколи тебе не любила", "Я і без тебе прекрасно проживу!"

Так ви обесцениваете значимість чоловіки у вашому житті. Точніше, з цього моменту у вас і почнеться "життя без нього".

8. "Ти точно такий, як твоя мати (батько, брат...)"

Якщо ви будете ображати сім'ю чоловіка, то напевно потрапите в немилість. І не дивуйтеся, що чоловік перестане вас брати на сімейні обіди.

9. "Так навіщо ти комусь потрібен такий..."

Ще одна фраза, що показує зневагу до чоловіка, з яким ви разом живете. Повірте, обов'язково знайдеться та, якою він буде потрібен і "такий".

10. "Ніякого сексу, якщо не зробиш, як я хочу!"

Шантаж сексом практикують всі жінки, не замислюючись, що маніпулювати партнером з допомогою сексу - невдячна і низьке справу. Постійно чуючи подібні фрази, чоловік почне шукати секс на стороні і не факт, що не знайде.

Джерело:

нагору

 

 

 

 

 

 

 РЕКЛАМА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2014 Методична скарбничка