вчителя, вихователя, батьків

 

 

 

Перевіряємо!

Веселий навчальний словничок

Запам'ятовуємо!

 

 

 

 

  ЮНИМ ГРАМОТЕЯМ

Веселий словничок

Веселі диктанти

Цікаве мовознавство

Цікаве азбуковедение

Цікава логопедія

Граматичні загадки

Вірші-навчалки

Вірші-запоминалки

 

 

Головна >> Цікаве мовознавство >> Веселий навчальний словничок

    

 Прот автора-упорядника

 

Ось словникові слова -
Важкі, підступні.
Без перевірочної родні
У словнику живуть одні.

 

Словникові слова - одна з серйозних проблем початкової школи. Невирішена своєчасно проблема перетворюється у важкий тягар, тягнути який потім доводиться і в середній ланці, і далі. Педагогами розробляються і застосовуються різні методики запам'ятовування важких слів з непровіряємими літерами. Один з дієвих методів, що дає прекрасні результати, - це метод асоціативного запам'ятовування словникових слів.

Суть цього методу полягає в тому, що важка орфограмма словникового слова пов'язується з яскравим асоціативним чином, який згадується при написанні даного слова, допомагаючи правильно написати орфограмму. Таким чином, це - метод яскравих асоціацій. Вдало підібране слово-асоціація стає "перевірочним" для важкого і непроверяемого раніше словникового слова. І хоч воно і не є спільнокореневим родичем словниковому слову, але виділити і запам'ятати в ньому потрібну орфограмму дитині дуже допоможе.

Асоціативний образ підбирається так, щоб він був пов'язаний зі словниковим словом якимось загальним ознакою: кольором, формою, дією, матеріалом, кількістю, звучанням, призначенням, місцем розташування і т. д. Асоціативне перевірочне слово повинно мати в своєму написанні не викликає сумніви (тобто що знаходиться під наголосом) літеру, яка є сумнівною в словниковому слові. Для кращого зорового сприйняття рекомендується об'єднати словникове слово з його асоціативним чином шляхом перетину цих слів через сумнівну орфограмму (за типом кросворду). Зв'язок між такими словами може посилити рима: веселий вірш, загадка. Римування створять дитині позитивний настрій, процес запам'ятовування буде вже грою, причому грою корисною, розвиваючої, творчої.

Вірші і загадки підбираються за співзвучністю досліджуваної орфограмме, сумнівна буква звучить під наголосом у багатьох словах римовок, що також підсвідомо покращує процес запам'ятовування словникового слова.

 Пропонований вашій увазі веселий оригінальний навчальний орфографічний словничок ілюструє цей чудовий метод запам'ятовування написання важких слів - метод яскравих асоціацій. Читайте, пробуйте, позитивні результати обов'язково будуть!

Цей словничок - електронна версія паперового книги Агеєвої І. Д. "Цікавий словничок (Важкі слова. Навчальний словничок)", яка була випущена видавництвом "Союз" (Санкт-Петербург) у 1999 році.

Агеєва І. Д.

 

Список словникових слів

АДРЕСА

ГОРОХ

КАРТИНА

АЛЕЯ

ДІВЧИНКА

КАРТОПЛЯ

АПЕЛЬСИН

ГРУДЕНЬ

КАСТРУЛЯ

КАВУН

СЕЛО

КОМБАЙН

БАРАБАН

ДОРОГА

КОМП'ЮТЕР

БЕРЕЗА

ДЯТЕЛ

КОНЦЕРТ

БІБЛІОТЕКА

ЗАЛІЗО

КОВЗАНИ

КВИТОК

ЗАВОД

КОРАБЕЛЬ

БОЛОТО

ЗАВТРА

 

ЧЕРЕВИКИ

СНІДАНОК

 

ВАГОН

ЗАХІД

 

ВОКЗАЛ

ЗАЄЦЬ

 

ВОРОБЕЙ

ЗДРАСТУЙ

 

ВОРОНА

СУНИЦЯ

 

НЕДІЛЯ

ІНІЙ

 

СХІД

ІНЖЕНЕР

 

ГАЗЕТА

КАЛЕНДАР

 

ГЕРОЙ

КАПУСТА

 

ГОРИЗОНТ

ОЛІВЕЦЬ

 

МІСТО

КИШЕНЯ

 

 

Веселі словникові диктанти

нагору

 

 

 

 

Матеріали з книги Агеєвої І. Д.

 

 

 

Увага!!!

При використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт обов'язкове.

Використання матеріалів сайту в книжкових виданнях тільки з дозволу автора сайту.

 

© 2014 Методична скарбничка