Методична скарбничка

вчителя, вихователя, батьків

 

Ні - нікотину!

ШКІЛЬНА АГІТБРИГАДА

Ні - алкоголю!

 

 

 

ЗМІСТ

 

Сценарій для агітбригади

Табакокурительная вікторина

Приказки, афоризми про куріння

Антиникотиновые коломийки

Вірші проти куренія

Антитютюнові пісні-переробки

Омани і міфи про куріння

Приказки, афоризми про алкоголь

Антиалкогольні вірші

Антиалкогольні пісні-переробки

КВН-поради як кинути палити

 

 

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

 

 

    

 

РОЗВІНЧАНІ МІФИ ПРО КУРІННЯ

   

 

Найшкідливіше в сигареті - це нікотин.

 

Нікотин - насамперед наркотик, який викликає звикання і примушує палити. А ось вже разом з димом в організм курця потрапляють дійсно небезпечні речовини, які містяться в сигаретних смолах. Їх інгредієнти, з димом і кров'ю потрапляючи на якийсь з органів (від порожнини рота до сечового міхура), ініціюють розвиток пухлин.

 

Куріння заспокоює нерви і рятує від стресів.

 

Насправді компоненти тютюну (смоли, нікотин, дим тощо) не розслаблюють, а просто «гальмують» найважливіші ділянки центральної нервової системи. Натомість, звикнувши до сигарети, без неї людина вже розслаблятися вже не може.

Курців заспокоює ритуал - дістав цигарку, прикурив, затягнувся, видихнув. Нікотин - не має заспокійливою дією, інакше він би давно застосовувався в медицині як дешеве засіб від стресу.

 

Куріння допомагає залишатися струнким.

 

Це не так. Є багато повних людей, які, багато курять. Правда, у тих, що кинули палити відновлюється смакова чутливість, і перший час багато колишні курці дуже люблять поїсти - позначаються повернене здоров'я і апетит. Саме час згадати про щоденної фізкультури, а також їсти побільше овочів і фруктів.

Справа ще й у тому, що люди починають «заїдати» стрес, що виникає при відмові від куріння, і їдять від нічого робити у ситуаціях, коли раніше закурювали.

Куріння може викликати збої в роботі ендокринної системи організму і привести до деякої втрати ваги. Але це не те схуднення, до якого варто прагнути. Збої на гормональному рівні це занадто висока ціна за кілька кілограмів.

 

Куріння сприяє концентрації уваги.

 

Стимуляція нервової системи нікотином призводить до виснаження енергетичних можливостей мозку. Тютюн стає своєрідним стимулятором: при виконанні складної розумової роботи, осіб починає палити одну сигарету за іншою, тільки для того, щоб цю саму концентрацію уваги не втратити.

У курців судини забиваються відкладеннями кальцію більше, ніж у людей, не пов'язаних нікотиновою залежністю, адже куріння негативно позначається на кровообігу і, відповідно, постачанні організму, в тому числі і мозку киснем.

Висновок один: у курців інтелектуальний потенціал поступово знижується.

 

Куріння не впливає на тривалість життя.

 

Насправді: курців-довгожителів дуже і дуже мало. А з сучасних молодих курців майже ніхто не доживе і до сімдесяти. Середній вік курця становить 54 роки. І велика частина курців помирає через хвороби серця або раку.

 

Куріння завдає задоволення.

 

Це досить спірне твердження. Більшість курців зізнаються, що перша викурена сигарета не тільки не доставила їм задоволення, але викликала миттєве погіршення самопочуття, а її смак видався огидним. «Задоволення» від куріння - всього лише результат звички, який полягає навіть не в самому вдиханні диму тліючого тютюну, а скоріше в ритуалі, пов'язаний з цим процесом.

Сигарети з фільтрами безпечніше.

 

Введення сигарет з фільтрами не вирішило рівним нічого. Ппоказники по раку різко погіршилися. Вчені вважають, що фільтр тільки погіршує справу: затримуючи великі частинки диму, він пропускає найдрібніші, а курець, прагнучи отримати більше нікотину, змушений затягуватися глибше, що веде до проникнення канцерогенів і сажі в самі дрібнокаліберні бронхіоли, де і розвивається аденокарцинома легкого.

 

Легкі сигарети завдають мені меншої шкоди! Можна також палити по пів сигарети і менша кількість сигарет за день!

 

Повна нісенітниця! Справа в тому, що залежність формується на нікотин. Поки курець не отримає свою дозу, він буде палити. Зменшуючи число сигарет або переходячи на «легкі» сигарети, курець затягується рефлекторно глибше або довше затримує дим на вдиху з тим, щоб отримати необхідну дозу. Так що цим нічого не виграєш!


Кальян - дитяча забава! Безпечний і веселий спосіб розслабитися в компанії!

 

Кальян не менш небезпечний, ніж традиційні способи вживання тютюну. А якщо врахувати тривалість одного сеансу куріння кальяну, разова доза шкідливих речовин, отриманих кожним курцем, досить велика.

Дослідження показують, що при звичайному сеансі куріння кальяну тривалістю 20-40 хвилин, кількість споживаних курцем смоли і чадного газу прирівнюється до 40 викурених сигарет. Додатково до звичайним канцерогенів, дим від кальяну містить високий відсоток токсичних важких металів. Хоча при курінні кальяну надходження нікотину в кров невелика, цієї кількості достатньо для формування залежності.

Краще і безпечніше курити люльку чи сигару, оскільки ними не затягуються! Плюс аура елегантності і чоловічого шарму!

 

Багато любителі трубки стають жертвами раку ротової порожнини (губ, язика, рота, глотки, гортані і стравоходу). Вони також страждають та іншими видами раку, характерними для тютюнопаління, а також захворюваннями серця і легенів, не кажучи вже про хворобах ясен і випадання зубів.

Сигари шкодять здоров'ю не менше сигарет, при цьому, в однією сигарі може міститися стільки ж тютюну, скільки і в цілій пачці сигарет. При вдиханні тютюнового диму від сигари, людина додатково піддається ризику захворювання на рак сечового міхура та підшлункової залози. Крім того, серйозно зростає ймовірність серцево-судинних та ЛОР захворювань і еректильної дисфункції. Враховуючи, що міститься в сигарах більше нікотину, ніж в сигаретах, вони швидше формують нікотинову залежність. Сигари димлять довше і створюють більшу кількість вторинного диму, вдихуваного пасивними курцями.

Курцям з великим стажем кидати занадто пізно і навіть шкідливо для здоров'я!

 

Дійсно, регулярне споживання тютюну завдає незворотної шкоди ряду життєво важливих органів нашого організму, проте навіть завзятий курець відчує покращення стану здоров'я через певний час після останньої викуреної сигарети:

• Через 3-9 місяців після відмови від куріння функція дихання поліпшується на 10%;

• Через 5 років після відмови від куріння ризик інфаркту міокарда скоротиться в 2 рази порівняно з курцем;

• Через 10 років після відмови від куріння ризик раку легенів знизиться в 2 рази порівняно з курцем.

ПОВЕРНУТИСЯ НА УТРИМАННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ): вірші, пісні, пісні-переробки

 

 

Увага!!!

При використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт обов'язкове.

Використання матеріалів сайту в книжкових виданнях тільки з дозволу автора сайту.


© 2014 Методична скарбничка