вчителя, вихователя, батьків

Кращі вірші про кохання

 

Правильний вибір

  ПСИХОЛОГІЯ: ЧОЛОВІК І ЖІНКА

Щасливий шлюб

 

 

 

 ЗМІСТ

Приборкання свекрухи

Правила сварки

Зради, зрада

Принципи здорової кохання

Міфи і правда про шлюб

Умови міцного шлюбу

 

 

 

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

 

 

    

Ознаки того, що ти готова до шлюбу

Передвесільний переполох. Як не втратити любов?

22 міфу про шлюб

Поширені міфи про сімейне життя

Щоб шлюб без шлюбу. Афоризми життєвої мудрості

 

Сімейна психологія: правда і міфи про шлюб

 

   Ознаки того, що ти готова до шлюбу

 

Підійди до питання розумно. Відносини можна будувати виходячи з поклику серця, матеріальних міркувань або ж підходити до питання розумно. Кажуть, що сім'ї, що вибрали третій спосіб, найбільш стабільні і щасливі. Так що почуття почуттями, але вмикай голову!

 

1. У тебе є чималий досвід відносин з чоловіками

Іншими словами, ти нагулялася. Для того, щоб зрозуміти які якості ти шукаєш і з якими вадами можеш миритися, доведеться пройти через деяка кількість відносин. Як не крути, але створювати сім'ю краще, якщо ти будеш уже зрілою і мудрою, отточившей свої навички спілкування з протилежною підлогою, розв'язання конфліктних ситуацій та приборкання власних пристрастей заради загального блага.

 

2. Тебе і твого бойфренда вважають гарною парою

Звичайно, громадська думка - не те, чим варто керуватися у виборі супутника життя. І якщо парочка твоїх друзів не відчувають до твоїй половинці симпатії, це не привід рвати відносини. Але якщо твої батьки (які бажають тобі тільки добра) і близькі люди, думка яких важливо, вважають, що він тобі не підходить, варто задуматися. Може, ти закриваєш очі на яке-небудь розходження між вами, яке з часом не зможеш ігнорувати?

 

3. Ти більше думаєш про шлюб, ніж про весілля

Ось він опустився на одне коліно з заповітної коробочкою від Tiffani&Co в руках. Які думки проносяться в твоїй голові? Про те, як ти будеш щаслива з цією людиною? На кого будуть схожі ваші діти? Як ви постарієте разом? Або що робити з тим фактом, що тобі категорично не йде білий колір? Визначся, ти хочеш весілля або сім'ю? Повір, якщо ти більше знаєш про тонкощі вибору весільного торта, ніж про стан здоров'я або сумі кредиту на машину твого обранця, ти точно ще не готова заміж.

 

4. Тобі не хочеться «поліпшити» свого чоловіка

Ми вже неодноразово писали про шкоду бажання змінити людину поруч з тобою. Ще раз. Якщо ти маєш надію, що твій бойфренд-ловелас розсудливою - ти не готова заміж. Якщо ти думаєш, що методом батога і пряника зможеш змусити хлопця допомагати тобі по господарству - ти не готова заміж. Якщо ти сподіваєшся, що твоїй хлопець буде підтримувати після весілля твій образ життя - ти не готова заміж. Шлюб і сім'я складаються у тих людей, які готові приймати партнера з усіма його недоліками, прощати і самим ставати краще. А ще краще підходити до цього питання раціонально і відразу зменшувати можливу кількість майбутніх проблем правильним вибором супутника життя.

 

5. Ви довіряєте один одному

Чи є такі теми, яких ти не готова стосуватися розмові зі своїм хлопцем? Чи відчуваєш ти, що ти можеш розкритися йому з будь-якої сторони, і його підтримка, любов і розуміння тобі забезпечені? Чи Готова ти давати йому те ж? Якщо кордонів вашого взаємної довіри не намацати, вам двом варто задуматися про те, чи не провести залишок життя разом.

Автор: Анастасія Гудзь

Джерело: http://lady.tochka.net

нагору

  Передвесільний переполох. Як не втратити любов?

 

Весілля - одне з найбільш приємних і одночасно хвилюючих подій в житті кожної людини. Як багато надій і планів вкладають наречений і наречена у своє світле спільне майбутнє! І, здавалося б, попереду тільки приємні турботи і клопоти, організація такого довгоочікуваного події.

Однак тут і починається найцікавіше. В передвесільній метушні між коханими можуть виникати сварки і конфлікти, пов'язані з розбіжністю думок або особистими переживаннями (страх, сумніви в правильності свого рішення).

У підсумку майбутні подружжя просто забувають, навіщо вони все це затіяли.

Хвилювання і переживання перед весіллям є абсолютно природним процесом. Інша справа, що вони можуть нашкодити відносинам майбутніх подружжя.

Для того щоб підготовка до весілля проходила в позитивному руслі і приносила лише задоволення, пропоную Вашій увазі кілька рекомендацій.

По-перше, важливо розуміти, що в даний період Ви можете відчувати різні емоції (страх, роздратування, хвилювання, тривогу і тощо). Все це може проявлятися не тільки у нареченої, але і у нареченого. У зв'язку з цим постарайтеся бути більш терпимими і уважними один до одного. Поважайте почуття іншого.

По-друге, поділіться з партнером своїми переживаннями з приводу майбутнього весілля. Обговоріть варіанти вирішення виниклих труднощів.

В-третіх, щоб залишити сумніви позаду, займіться разом візуалізацією. Уявіть в яскравих фарбах Ваше спільне майбутнє (позитивних перспективи): ваш дім, дітей, спільні інтереси, реалізацію довгоочікуваних цілей і т. д. Складіть колаж (від фр. collage - приклеювання, наклеювання). Візьміть ватман і журнали. Виріжте і наклейте що Вам сподобалися, зображення, відповідаючи на питання: «Як я бачу наше майбутнє через кілька років?». У підсумку вийде наочне бачення Вашого спільного майбутнього. Це допоможе розслабитися і відволіктися від передвесільній метушні.

По-четверте, мисліть позитивно. Навіть при виникнення несподіваних неприємних дрібниць в процесі підготовки до весілля постарайтеся винести користь із ситуації. Для цього Ви можете відповісти на наступні питання: Що в цьому є хорошого? Який досвід я можу винести з цієї ситуації?

По-п'яте, для зняття напруги подумки програвайте сама урочиста подія. Як Ви будете виглядати? Хто буде Вас оточувати? Де і як буде проходити торжество? Постарайтеся представити Вашу весілля з самого ранку і до закінчення дня.

І, нарешті, пам'ятайте про Ваших почуттях один до одного! Подумайте про те, як Вам добре разом, як Ви любите один одного. Ви навіть можете здійснити своєрідну подорож у минуле і разом згадати найприємніші події Вашої пари.

Найголовніше, щоб Ваша весілля запам'яталося саме Вам, адже це самий щасливий і довгоочікуваний день для Вас. Сподіваюся, запропоновані рекомендації допоможуть Вам у цьому.

Автор: Олена Пластова, психолог кризових ситуацій.

Джерело:

нагору

   22 міфу про шлюб

 

Кожна людина (чи майже кожен) мріє про свою сім'ю. Існує якась картинка , як правило, щасливою, сім'ї.

І ось Ви вступаєте в шлюб, але Ваша картинка не збігається з реальністю. «У чому причина?» - питаєте Ви, - «Що не так?»

Причин може бути безліч. Але первісної є та сама картинка, яку Ви малювали собі в початку і ті думки, які Вас супроводжували при цьому, т. е. те, що Ви думаєте про шлюб (або міфи про шлюб).

Відомий психотерапевт Лазарус виділив деякі з них. На його думку, чим більше міфів ви поділяєте, тим гіршими перспективи вашого шлюбу.

 

Перевірте себе:

 

1. Мій чоловік повинен бути моїм найкращим другом;

2. Чим пристрасніше любов, тим щасливіше шлюб;

3. «Інтрижки» руйнують любовний зв'язок;

4. Пара повинна все робити разом;

5. Для хороших відносин необхідно весь час напружуватися;

6. У щасливому шлюбі люди безмежно довіряють один одного;

7. Всі врятовано, якщо у нас буде дитина (іноді - другий, третій...);

8. Подружжя не можуть мати таємниць один від одного;

9. Я зобов'язаний(а) зробити свого чоловіка щасливим;

10. Хороший чоловік все лагодить, хороша дружина прибирає, готує, пере;

11. Вся робота в шлюбі повинна по-братськи ділитися порівну;

12. Всі мої мрії в шлюбі збудуться;

13. Краще нещасливий шлюб, ніж зруйнована сім'я;

14. Той, хто мене любить, розуміє все і без слів;

15. Якщо чоловік йде, я повинен (повинна) всіма силами за нього боротися;

16. Згаслу любов можна знову розпалити;

17. Заживемо разом, і я зроблю дружина іншою людиною:

18. Протилежності притягуються;

19. Ніякого сексу, якщо ми у сварці;

20. Треба задовольнятися тим, що маєш;

21. Конкуренція між подружжям оживляє зв'язок;

22. Якщо є проблеми, не треба виносити сміття з хати.

 

А скільком міфам вірите Ви?

Автор: А. Н. Аринкина, психолог.

Джерело: http://upsihologa.ru

нагору

   Щоб шлюб був без шлюбу. Афоризми життєвої мудрості

 

До весілля. Вибір дружини (чоловіка)

 

1. Не одружуйся на жінці з правилами. Як би вона сильно тебе не любила, правила вона буде любити сильніше.

 

2. У сімейному житті люди дуже агресивні, намагаються весь час перевиховати (тобто вбити один одного.

 

3. Шлюб-річ серйозна. Любов не обов'язково повинна вести до шлюбу. Буває навіть, що люблячий відмовляється від шлюбу саме тому, що любить, якщо розуміє, що шлюб з коханою може завдати їй шкоди.

 

4. В шлюбі обов'язково повинні бути не лише любов, але і розрахунок.

В крайньому випадку - тільки розрахунок. Любов річ рідкісна - правильний розрахунок зустрічається частіше. Краще на нього покладатися. Звичайно, дружина (-у) потрібно вибирати з почуттям. Але потім цей вибір повинен затвердити інтелект.

 

5. ПРАВО на одруження має чоловік, який може прогодувати себе, дружину і дітей, які з'являться від цього шлюбу; ПРАВО на заміжжя має жінка, яка здатна прогодувати себе, дітей, які народжений від цього шлюбу, і чоловіка, якщо з ним що-небудь трапиться.

Але навіть, якщо ваш обранець(-ца) задовольняє цій критерієм, то це не значить, що ваше життя з такою людиною буде щасливою, але хоча б з голоду не загинете.

Коли я вимовляю це правило, багато жінок обурюються тим, що вони повинні годувати чоловіка. Я тоді підкреслюю, що вони не повинні його годувати, а повинні бути здатні прогодувати. Ось чому жінці, навіть якщо і дозволяє матеріальне становище, краще все ж продовжувати працювати, для того, щоб не пропав навик, а на зароблені гроші краще найняти виховательку. Якщо ж жінка хоче виховувати свою дитину сама, то слід повчитися, і якщо вона при цьому стане гарним вихователем, то придбає блискучу професію, яка її у разі потреби непогано прогодує.

Жінки! Люблячий вас чоловік ніколи не піде на те, щоб зробити з вас домогосподарку. Йому потрібна дружина, а не праля, куховарка, гувернантка і пр.

 

 6. Коли збираєшся піднятися в гору, подумай, чи зможеш з неї спуститися.

Коли збираєшся одружитися (вийти заміж), подумай, чи зможеш чи розійтися. А ще коротше: одружитися (вийти заміж) можна на тій (за наявності такого), з якій (яким) легко розійтися.

А легко розійтися тільки з тією людиною, яка ніколи тебе не вмовляє, а пропонує лише один раз. «Умовляти - значить ґвалтувати», - говорить східна мудрість. Є ще низка ознак, за якими можна визначити, що з людиною буде важко розлучитися. Освідчуючись у любові, він буде говорити приблизно такі фрази: «Ти мені потрібна (потрібна)», «Я без тебе не можу обійтися!», «Тільки ти можеш зробити мене щасливою (-им)». Перші дві фрази свідчать, що вам в любові пояснюється незрілий людина, який буде вас споживати. Третя фраза свідчить про істеричності пояснюється в любові. Тут ключове слово, що видає його, - «Тільки ти». Це вимога дитини, якій потрібна саме ця іграшка, хоча поруч скільки завгодно інших і не гірше. Не можна вступати в шлюб з психологічним дитиною. Коли вам набридне його перевиховувати, позбутися від нього вам буде важко. Але буває і інший варіант. Як тільки він знайде більш вигідного покровителя, він кине вас, не замислюючись, і забуде на наступний день.

 

7. Вступаючи в шлюб, пам'ятай, що повне щастя можливо, якщо фізичні, психологічні та ділові якості будуть доповнювати один одного, а світогляд, принципи і почуття - збігатися.

Повні краще уживаються з худенькими, високі - з маленькими, блондини з брюнетами, горбоносые - з курносыми, і т. д. Хоч в чимось треба бути протилежністю своєму чоловікові (-е). Якщо у всьому йде повне збіг, то нехай хоч один з них буде чоловіком, а іншою жінкою.

В психологічному плані балакучим більше подобаються мовчазні, швидким - повільні, холерикам - флегматики, сангвінікам - меланхоліки, товариським - замкнуті, інтровертам - екстраверти, і т. п. Вступивши з такими людьми в шлюб, не вимагайте, щоб вони змінилися. По-перше, це неможливо, по-друге, з подібними собі не уживетесь тим більше.

В діловому плані добре можуть ужитися письменник редактором, бізнесмен - з політиком, будівельник - з юристом, психотерапевт - з лікарем з лікувальної фізкультури, і т. п. При однієї спеціальності краще, якщо будуть різні спеціалізації. Адвокат краще уживеться з суддею, а організатор - з виконавцем. Необхідно, щоб кожен обертався навколо власної осі, і це обертання утримувало б подружжя разом. Той, хто перестає крутитися, або падає на того, хто крутиться, і зникає як особистість, або від нього летить.

Світогляд має бути загальним. Сам світ ніякої. Все залежить від того, якими очима ми на нього дивимося. Тут краще, щоб у подружжя були приблизно однакові світоглядні «очі».

 

8. Ні в якому разі не можна працювати під керівництвом чоловіка (дружини).

А якщо ви одружувалися (вийшли заміж) на підпорядкованій або на начальника, то слід тому, хто опинився в підпорядкуванні, шукати собі інше місце.

Прикладів маса. У книзі «Психологічний вампіризм» я описав той випадок, коли начальник одружився на своїй секретарці. Нікому добре від цього не стало. Навіть не варто займатися сексом з секретаркою. Хочу нагадати правило Е. Берна, який справедливо вважав, що розумна секретарка розуміє, що гарного боса важче знайти, ніж хлопця на одну ніч. Та й бос розуміє, що хорошу секретарку знайти важче, ніж дівчинку для ліжку. Якщо хоч хто-небудь один з них розумний, то навіть сексу не буде.

 

9. Збіг у світогляді, освіту і ступінь інтелігентності обов'язкові, особливо в останній.

І якщо у світогляді та освіті протягом спільної життя може статися вирівнювання, то в ступені інтелігентності це малоймовірно, бо для цього потрібно три покоління, або кілька років планомірної роботи над собою, бажано під керівництвом досвідченого і інтелігентного психолога.

Особливо це згубно, коли жінка вище рівнем свого дружина. Жінка, не знайшовши свого «короля» і боячись залишитися самотньою, виходить заміж за людину нижче себе по освітою та рівнем інтелігентності. Їй з ним нецікаво, і вона намагається довести його до свого рівня. В плані освіти це виходить. Нерідко він навіть починає займати більш високу посаду, і в зв'язку з відсутністю інтелігентності починає знущатися над нею, або кидає її. Далі трагедія, зміст якої: «І це нікчема ще мене кинуло». Чоловіки більш низький рівень інтелігентності своєї дружини переносять спокійніше.

 

10. Фізична сумісність - обов'язкова умова щасливого шлюбу.

Нерідко людини в партнері дратує якась дрібна деталь: родимка на обличчі, занадто повні губи, невеликий дефект мови і т. п. Коли людина збирається вступити в шлюб, він думає, що така дрібниця не має істотного значення порівняно з іншими достоїнствами партнера. Вступає в шлюб за принципом «стерпиться - злюбиться». Найглибша помилка. Не стерпиться і не злюбиться, бо в основі цього лежать якісь генетичні властивості. Тоді роздратування призводить до того, що партнер бачить у дружині тільки родимку, яка розростається в його уяві до таких розмірів, що він не зауважує особи, губи перетворюються у величезні лопухи, а легкий дефект мови - у виражене до такої міри недорікуватість, що будь-яке сказане слово їм викликає дикий гнів.

Але особливо виглядають безнадійними розбіжності по запаху тіла. Не те, що партнер був бруднулею. Ні, він може бути цілком охайним. Це розбіжність по запаху, який йде від самої шкіри. Застосування косметики тільки погіршує становище. Це розбіжність виявляється досить швидко, вже при першому обіймах чи поцілунку. Але, на жаль, деякі не розуміють такого грізного сигналу, доводять справу до шлюбу і роблять своє життя нещасною. Чоловік знаходиться все-таки в кращому становищі - у нього розвивається імпотенція, що оберігає його від сексуальних контактів. А стан жінки стає жахливим. Кожна інтимна близькість призводить до того, що вона відчуває себе приниженою і зґвалтованою. Тут можлива сексуальна «розвідка» у вигляді танців. Краще, щоб це були вальс чи танго. І якщо з'ясується, що тіла партнерів не приймають один одного, то нема чого далі весь город городити.

 

 11. Вступаючи в шлюб, бери готову продукцію, а не напівфабрикат.

Хоча б одну мить будеш щасливим, а якщо помилишся, то як мінімум придбаєш досвід. Пам'ятай, що перевиховати іншої людини неможливо.

Як зрозуміти, що перед тобою готова продукція? - Ти не бачиш в ній недоліків. Можна помилитися? - Можна, але здобуваєш досвід. А якщо береш напівфабрикат, то при невдачі залишаються одні засмучення.

Це рекомендація, в основному, жінкам, так як вони частіше всього хочуть бути матусями своїм чоловікам-дітям. Коли стає ясно, що шлюб не вдався, вони клянуть всіх чоловіків. Але ж з чоловіками (а не з носять штани) їм не доводилося мати справи. Так і чоловіки з ними не захочуть жити, бо чоловікові потрібна подруга, а не матуся, йому потрібні союз, допомога, а не опіка.

Чоловікам, які хочуть не стільки одружитися, скільки взяти дівчинку на виховання, теж непогано б це прочитати. Чоловік кидає всі свої справи, допомагає жінці робити кар'єру. Коли вона її робить, то кидає чоловіка. Так що підлога має лише статистичне значення.

 

12. Перед тим як вийти заміж за алкоголіка, ще раз прочитайте наукові прикмети.

Ці наукові прикмети призначені, в основному, жінки. Їй слід врахувати, що питуща людина завжди людина незрілий. Лікування алкоголіка представляє великі труднощі навіть для професіонала. Молода недосвідчена жінка впоратися з цим складним справою не зможе і занапастить свою єдину і неповторну життя. Крім того, якщо вона від алкоголіка народить дітей, то вони, швидше за все, будуть неповноцінними, бо генофонд людства залежить не від жінок, а від чоловіків.

Жінки! Робіть, що хочете. Я не мораліст. Трахайтесь з алкоголіками. До речі, поки у них не розвинулася імпотенція, вони непогані коханці. Виходьте за них заміж. Не кидайте їх, коли вони роблять вам гидоти, обхаживайте їх, коли вони плюють вам в душу і поганят ваше тіло. Це ваші проблеми! Тільки, заради бога, не заводьте від них дітей!

До речі, людина відрізняється від тварини інтелектом. В стані сп'яніння алкоголіка можна уподібнити тварині. Займатися сексом з алкоголіком або з людиною, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння, всі одно, що займатися сексом з твариною, а це, як вам відомо, називається содомія.

 

13. Те, що прийнятно під час залицянь, недоцільно в сімейному житті: походи в ресторани, дорогі подарунки, красиве залицяння, марнотратство.

 

14. Якщо чоловік за тобою красиво доглядає, не виключено, що він бабій. Адже де він цього навчився. При виборі чоловіка краще звернути увагу на не вміє доглядати. Хоча і тут можна влипнути.

Приклад. Він дуже уважно доглядав за нею. Кожен день квіти, часті походи в ресторан, дорогі подарунки. Всі подруги їй заздрили. І, крім того, не нахаба. Вона вийшла за нього заміж. На наступний день з'ясувалося, що все це робилося на гроші батьків, у нього імпотенція, а відразу ж залицяння припинилися і змінилися вимогами ретельно вести домашні справи. Коли вона нагадала деталі його залицяння, була відповідь: «Тоді я був молодий, а тепер чоловік!»

 

15. Не впевнений у собі - одружуйся на вірною, з нею спокійніше, впевнений у собі - одружуйся на невірною, з нею цікавіше.

Звичайно, якщо ти одружився на невірною, то тобі, щоб отримати її вірність, необхідно буде весь час змінюватися. Так це ж добре! Звичайно, тобі не буде подобатися, що тобі можуть змінити, і доведеться мінятися, і кожен раз в кращу сторону, тобто рости. Тоді і змінювати тобі ніхто не буде.

 

16. Поводься з женихом так, як ти будеш себе вести з ним, коли він стане твоїм чоловіком. Можна трішки гірше, але ні в якому разі - краще.

Інакше - розчарувань твоєму чоловікові не уникнути.

 

17. З горя не вступай в шлюб.

Навіяно випадком з практики. Його кохана вийшла заміж за іншого. Він одружився на тій, яка була від нього без розуму, думаючи про те, щоб хоч вона була щаслива. З депресії потім він вийшов. Нічого путнього з цього шлюбу не вийшло. Він ще довго зітхав з «тією».

 

18. Спочатку розпрощайся з одним (-ой), потім заводь собі іншого (-шу).

Але пам'ятай, що інший буде ще гірше. Багато бояться хоча б тижнів зо два побути на самоті і подумати, чому не ужився, ще краще пройти психологічний тренінг і змінитися, а потім вже шукати собі іншого.

 

19. Не варто виходити заміж з жалю.

Можна з жалю провести з ним ніч, та й то не варто. Якщо ти його жалієш, значить, він нижче тебе, дитина, допоможи йому вирости, а потім вже вирішуй, що робити. Ви не уявляєте, скільки трагедій з-за цього сталося, скільки сліз, видимих і невидимих, пролито.

 

20. Якщо дівчина (жінка) під час вечірки охоче і вміло допомагає господині, то, швидше за все, вона непогана господиня і не любить пліткувати.

Я не хочу сказати, що це буде жінка на всі 100. Але два позитивні якості у неї буде: вона може вести хоча б кухонне господарство і не любить пліткувати.

 

21. Якщо жінка безмірно тобою захоплюється і не бачить в тобі недоліків, не виключено, що вона істеричка.

Потім наплачешся. Пам'ятай, що ти не Бог. Це рада чоловікові, який не звик користуватися успіхом у жінок, але вважав, що це незаслужено.
 

22. Жодного дня не живіть з батьками разом: ні з своїми, ні з батьками чоловіка (дружини).

 

Після весілля

 

23. Якщо твоя дружина не ладнає з твоєю матір'ю, ставай на бік дружини або разводись.

Афоризм навіяний Біблією («Так чоловік пристане до дружини, і будуть вони одна плоть і одна кров».) Так і Ісус Христос говорив: «Я прийшов розділити чоловіка з батьком його, і дочку з матір'ю її, і невістку з свекрухою її» (Матв., 10, 35). Невже ваша мати розумніші вашої дружини? Так навіщо тоді ви одружилися з нею?

Дорогі читачі! Ви мене запитаєте, як же бути, якщо квартири своєї у вас немає, а прийшла пора будувати сім'ю. Моя думка, хоча я на це й не наполягаю, що час вам будувати сім'ю ще не настав. Ви ще не зрілий людина, раз не можете заробити собі на квартиру і побудувати своє гніздо. Так влаштоване життя, що підрослі пташенята повинні відлітати з рідного гнізда і будувати своє. І краще сили, яких у вас ще недостатньо, сконцентрувати на зростання своєї кваліфікації і довести її до такого ступеня, щоб ви змогли заробити собі на квартиру. А якщо ви не в змозі це зробити, то вам не слід залишати після себе непристосоване до життя, як і ви, потомство. Шукайте собі сексуального партнера, можете навіть зареєструвати шлюб, але не створюйте сім'ю і не заводьте дітей.

 

24. Якщо твій чоловік не ладнає з твоєю матір'ю, ставай на бік чоловіка або разводись.

Ну навіщо з ним жити, якщо він глупей і гірше твоєї старої матері. Адже виправити його не вдасться!

 

25. Якщо ти підозрюєш, що у твого чоловіка є коханка, то, отже, у родині з'явилася тріщина. Не борися з коханкою, а заделай тріщину.

Дружини! Пам'ятаєте, у вас більше переваг, ніж у коханок. Просто він звик до ваших переваг і приймає їх як належне. Якщо ви підозрюєте, що у вас є суперниця, не охаивайте її, а постарайтеся познайомитися з нею і придбати ті якості, які є у неї, але немає у вас. Можна і не знайомитися з нею, а уважно прислухатися до критики чоловіка або до його просторікування про ідеал жінки.

 

26. Хочеш відбити чоловіка (дружину)? Дерзай! Шкоди заподіяти ти не зможеш. Якщо між подружжям немає тріщини, сім'я зміцниться, а якщо тріщина є, то чим швидше сім'я розпадеться, тим краще для обох.

 

27. Якщо ти підозрюєш, що тобі дружина зраджує, значить, вона змінює.

Психологічне розслідування не вимагає матеріальних доказів. Раз ти її підозрюєш, значить, ти вважаєш, що вона здатна на зраду. Виріши, повія дружина чи ні. Якщо повія, яка різниця, змінила вона в даному випадку чи ні. Якщо не змінила зараз, то змінить потім. Але якщо ти живеш з жінкою, здатною на зраду, то хто ти? А якщо вона не повія, то до чому причіпки! Деякі залишаються з дружинами, які їм зраджують, розмірковуючи по правилом: «Краще їсти торт в суспільстві, ніж р... поодинці».

 

28. Ревнощі завжди дурна: вона виникає або занадто рано або занадто пізно.

Афоризм Ст. Франкла. Ну вже дуже хороший! Варто повторити його ще раз. А якщо ви ревниві, дорогий мій читач, то прочитайте його ще раз десять. Жінки, якщо чоловік ревнує вас, отже, він вважає вас повією. Думайте, чи варто вам з ним жити. Але не виправдовуйтесь. Адже ви ні в чому не винні! Але чому ви з ревнивцем живете?

 

29. Ревнує той, хто не задовольняє партнера.

Не тільки в сексуальному плані, але і в духовному, душевному, матеріальне та ін.

 

30. Ревнує той, хто сам змінює, якщо не тілом, то душею. Тому йому прикро, що він собі цього не дозволяє, а партнер це робить.

 

31. При неможливості розійтися юридично і фізично, розійдися психологічно.

Вважай в душі своїй дружина (-у) не чоловіком (дружиною), а сусідом (-кою). Коли не знаєш, як вчинити або відповісти, уяви собі, що б ти зробив, якби твій партнер був твоїм сусідом. З сусідом (сусідкою) сексом займатися не забороняється.

Прийом «психологічний розлучення» придуманий мною років п'ятнадцять тому. Одна моя пацієнтка страждала через те, що чоловік її має коханку. Я запропонував їй розійтися з ним психологічно, тобто вважати коханку дружиною, а себе коханкою. Відразу баланс виявився на її боці. До неї, «коханці», він приходив шість разів на тиждень, віддавав зарплату і зареєстрував шлюб. До «дружині» він приходив раз на тиждень, дарував тільки подарунки і не реєстрував шлюб. Вона перестала чіплятися до чоловіка, а він перестав ходити до коханки.

 

32. Чесніше прив'язати до себе дружину багатим подарунком, ніж інфарктом міокарда. Подарунок можна відкинути, проти інфаркту дружина безсила.

 

33. І сім'я не завжди є колективом.

У книзі з психології управління я дав визначення кооперативу і колективу. Тут коротко повторю.

Кооператив - це такий рівень розвитку групи, коли група вже приступила до виконання своїх цілей, і сталося розподіл ролей.

Колектив - це такий рівень розвитку групи, при якому її член може пожертвувати своїм інтересом заради інтересів групи і через інтерес групи реалізувати свій власний інтерес.

Колектив настільки рідкісне явище, що практично на виробництві не зустрічається. Ось чому у важкі часи багато виробничі групи розпадаються.

Сім'я частіше досягає рівня розвитку колективу. Але і тут нерідко з'являються труднощі: наприклад, діти або чоловік починають мало заробляти, і родина починає розпадатися, якщо вона знаходиться у своєму розвитку на рівні кооперації.

 

34. Члени сім'ї, познайомтеся один з одним!

Як правило, близькі родичі - чоловік і дружина, батьки і діти - не знають один одного. Найгірше ми знаємо своїх близьких.

До речі, із-за цього часто і виникають багато непорозуміння. Частіше жінки, але нерідко і чоловіки скаржаться, що близькі до них ставляться без належної поваги, тоді як на роботі їх люблять і ставляться з повагою.

Тим, у кого є такі скарги, я хочу задати питання: а за що вас поважати близьким? На роботі вас поважають за те, що висококваліфікований інженер, лікар, бухгалтер і т. д. А можна вас вдома поважати за те, якщо ви вдома стаєте прачкою, куховаркою, слюсарем, електриком, та ще й зарплату за це не отримуєте? А можна вас поважати за те, що діти бачать тільки вашу спину або вашу дупу? А можна вас поважати за те, що заробивши самі, ви все це зароблене без всяких підстав добровільно віддаєте тим, хто часто не виконує найпростіших обов'язків, діє вам на нерви і вас критикує, і правильно робить? Не можна поважати людину, яка не може відстоювати своїх прав навіть перед тими, хто слабкіше його. А ваші постійні скарги на начальство, рівних за посадою і навіть на підлеглих, ви думаєте, додають поваги до вас?

Ведіть себе вдома, на роботі, де вас поважають, домашні теж будуть поважати. Близькі дійсно вас не знають. Адже те, що я собою уявляю, багато в чому це мій рівень професіоналізму. Запросіть своїх рідних до себе на роботу, щоб вони побачили вас у справі, щоб вони дізналися, хто ви такі. І в сім'ї, як і на виробництві, розставте всіх по своїх місцях.

 

35. Щасливі ви в сімейному житті? Дайте відповідь на один питання: «ви Вступили б зараз в шлюб зі своєю половиною, якщо б ніяк не залежали від неї і обставин?»

Якщо так, то в шлюбі ви щасливі. Якщо ні, то подумайте, що вас утримує в шлюбі? Постарайтеся чесно відповісти на це питання без посилань на дітей, а після цього придбати те, чого вам не вистачає. У вас буде непогана життєва програма на декілька років, і колись буде конфліктувати з своєю половиною.

Коли ви все це отримаєте, ще раз задайте перший питання. І якщо знову на нього відповісте «ні», то сміливо розлучаєтеся.

 

36. Чоловікові: дай дружині хороший секс, не потрібно буде витрачатися на діаманти. Дружині: краще нагодуй чоловіка хорошим сексом, ніж супом. Суп він зможе поїсти і в хорошій їдальні. Нічого страшного не трапиться. А якщо він скуштуй любов на стороні?

 

37. Хвали свою дружину - і ти прослывешь мудрим.

Недарма хтось сказав: людина така, що видно з того, як він помирає і як вибирає собі дружину. А маса похвал буде свідчити, як говорив Шопенгауер, про силу ваших суджень при виборі дружини.

 

38. Зустрічай затримався чоловіка тими почуттями, з якими зустрічає голодна людина несподівано з'явився шматок хліба. Ніж довше голодував, тим з більшою радістю його зустрічає.

На жаль, зазвичай зустрічають затримався чоловіка докорами. Моя підопічна, скориставшись цією порадою, кидалася з радістю чоловікові на шию, коли він повертався в два, а іноді в три години ночі. Незабаром він став приходити додому раніше.

 

 39. У сім'ї ми нерідко не живемо один з одним, а полюємо один на одного.

 

40. Якщо ти усвідомлюєш чи вважаєш, що людина нижче тебе, і продовжуєш жити з ним, то ти принижуєш себе передусім, тим, що живеш з людиною, яка нижче за тебе.

Думка виникла, коли ми міркували, хто краще - чоловіки або жінки. Постановка питання неправомірна. Практика показує, що в шлюбі багато мучаться від того, що вважають своїх партнерів нижче себе. Найбільше вони наносять шкоду собі. Чоловік не може насолодитися захопленням жінки в повній принаймні, якщо вважає її істотою більш низького порядку, ніж він.

 

41. Не можна будувати тривалі відносини, спираючись тільки на секс, але за допомогою сексу можна побудувати тривалі відносини.

 

42. Спільне проживання безслідно не проходить. Якщо вас не женуть, рано чи пізно, ви досягнете успіху. Не квапте тільки хід подій.

(Порада тим, хто живе у цивільному шлюбі і хоче, щоб він став ще і юридичним.) Потрібно пам'ятати, що коли підчепив велику рибу на гачок, то її потрібно як слід поводити, а тільки потім витягати.

 

43. Найкраще об'єднує душі і тіла спільну справу. Тоді не страшно, якщо працюєш в різних місцях.

 

44. Якщо не можеш довірити людині душу, то не довіряй і тіло.

 

45. У багатьох сім'ях йде не стільки сімейне життя, скільки безплідне виховання один одного.

 

46. Доносчица - розлучниця.

Ось алгоритми відповідей на повідомлення про невірність чоловіка. «Звичайно, він багатьом жінкам подобається», «Так, я знаю. Сама відправляю. Це, щоб він зрозумів, що краще мене нема». «Іноді я втомлююся. Та бувають критичні дні. Це щоб він не мучився», «Всі вони підстилки». «Це ти мрієш, щоб я йому закотила скандал, а потім щоб він прийшов до тебе» і пр. Чоловікам теж можна це прийняти до відома. Цезар, коли йому заявили про невірність дружини, спокійно відповів: «Дружина Цезаря поза підозрою».

 

47. Чоловік йде з сім'ї, якщо його поміщають на задвірках.

Думка виникла під час однієї з консультацій. Жінка скаржилася, що її з двома дітьми покинув чоловік. Нескладний аналіз виявив, що чоловік у неї на задвірках. Вона не знала, скільки готова заплатити за повернення чоловіка. Але тут же сказала, що за порятунок дітей готова віддати все, що є. До речі, основним годувальником у родині був він.

 

48. Будувати сім'ю без економічної незалежності, все одно, що жити в будинку без даху.

 

49. Якщо людина може займатися тільки однією справою, він зможе любити тільки одну жінку.

Моногамія можлива тільки тоді, коли людина захоплена своєю справою. На другого сексуального партнера у нього просто не буде часу.

 

50. Якщо ваш чоловік незадоволений вами і дітьми, то, швидше всього, він незадоволений своїм начальником, і у нього погано йдуть справи. Але начальнику він своє невдоволення висловити не може.

 

51. Не живи з тим, кому не можеш вірити.

 

52. Чим ближче до тебе людина, тим більше ти йому повинен довіряти.

 

53. Найближчі люди - це ті люди, яким ти довіряєш.

 

54. Жити потрібно так, щоб не боятися розійтися зі своєю дружиною.

Навіяно прислів'ям «Жити потрібно так, щоб можна було продати власного папуги» і випадком з практики, де коханець не може перейти жити до моєї клієнтки тільки тому, що боїться, що його дружина шантажує видачею якихось таємниць.

 

55. В хорошій сім'ї насолоджуйся, поганий - тренуйся.

 

56. У родині перший той, хто більше заробляє. Якщо це не так, то в сім'ї буде безлад.

 Автор: Михайло Литвак, психолог, психотерапевт,

кандидат медичних наук, автор 30 книг

з практичної та популярної психології
Джерело: http://www.cross-club.ru

нагору

  Розповсюджені міфи про сімейне життя

 

Часто, самі того не розуміючи, ми підтримуємо невдалі або не зовсім нас влаштовують відносини тому, що наявні внутрішні переконання створюють помилкові очікування і дають невиправдану надію. І знову та знову, ми їх повторюємо, намагаючись переконати себе, що це думка вірне, тим більше що дістається воно зазвичай від батьків або тих людей, які для нас важливі. А на насправді, ми втрачаємо час, вибираючи невдалу стратегію свого життя і відносин. Що ж це за міфи?

 

Найголовніше - це любити один одного.

Не зовсім так. Любов важлива, але не єдина і навіть не обов'язкова частина відносин. Сім'я протягом життя проходить через безліч випробувань. Любов може то розгорялися з новою силою, то майже повністю затухати, може у одного з подружжя виникнути закоханість у ще якогось людини. В такі моменти важливі інші речі, які пов'язують пару. Це можуть бути спільні цілі, захоплення, інтереси, уявлення про життя. Практика показує, що в щасливих сім'ях подружжя в не меншій мірі друзі, ніж люблячі один одного люди.

 

Протилежності притягуються.

І їх відносини будуть цікавими, але короткочасними. Якщо, звичайно, один з них не вирішить покласти все своє життя під ноги іншого. Люди різних темпераментів і поглядів на життя рідко бувають щасливі в шлюбі, адже з часом ці розбіжності виходять на перший план. Як влучно підмітив Бернард Шоу, це ситуація, коли: «Один тягне на північ, іншої-на південь; а в результаті обом доводиться повертати на схід, хоча обидва не переносять східного вітру».

 

З милим рай і в курені.

Є різні тимчасові фінансові труднощі. І різні швидкості їх подолання. Але така ситуація повинна рано чи пізно закінчиться. Постійна фінансова нестабільність, і труднощі з нею пов'язані, в результаті завжди стануть причиною сварок і вб'ють будь-які відносини. І заперечувати, що це так - значить занадто ідеалістично і нереально дивитися на життя. Базові потреби людини - це все ж матеріальні потреби: в їжі, одягу, даху над головою.

 

Люди з часом звикають.

Це не зовсім так. Проживаючи разом якийсь час, люди отримують однаковий життєвий досвід, і відповідно їх життєві позиції і погляди стають схожими. Ще вони переймають звички і захоплення один одного. Але не можна розраховувати на кардинальні зміни. Якщо вас щось дратує в вашому партнері вже на початковому етапі відносин, через кілька років, швидше все, це стане однією з причин розриву.

Автор: М. І. Локоткова, психолог.
Джерело: http://upsihologa.ru

нагору

 

 

 

 

 

 

 РЕКЛАМА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Увага!!!

При використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт обов'язкове.

Використання матеріалів сайту в книжкових виданнях тільки з дозволу автора сайту.

 

© 2014 Методична скарбничка