вчителя, вихователя, батьків

Кращі вірші про кохання

 

Міцний шлюб

  ПСИХОЛОГІЯ: ЧОЛОВІК І ЖІНКА

Міцна сім'я

 

 

 

 ЗМІСТ

Приборкання свекрухи

Правила сварки

Зради, зрада

Принципи здорової кохання

Міфи і правда про шлюб

Умови міцного шлюбу

 

 

 

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

 

 

    

Що чоловік не зробить, то й добре (казка Г. К. Андерсена)

Як від чоловіка отримувати більше

Наскільки міцний ваш шлюб? (Тест)

 

Психологія сім'ї: умови міцного шлюбу

 

   Що чоловік не зробить, то й добре

Г. К. Андерсен

 

«Казка-брехня. Та в ній натяк. Добрим дівчатам урок» :)

 

А тепер послухай казку. Її я знаю ще з дитинства. І з тих досі як згадаю про неї, так і здається, що вона ще краща стала. Адже казки - що люди: багато хто з них чим старше, тим краще, і це дуже втішає.

Звичайно ж, ти бував у селі і бачив справжні селянські будиночки, криті соломою. Дах у такого будиночка поросла мохом, травою, а на конику - гніздо лелеки, - без лелеки там не обійтися! Стіни покосилися, вікна низенькі, причому відкривається тільки одне; в кухні піч випирає, як живіт товстуни; через тин почав повівати кущ бузини, а в крихітній калюжці, над якою розкинулася вузлувата рокита, плаває качка з каченятами. Є при будинку собака, - вона сидить на ланцюгу і гавкає на весь світ.

Точь-в-точь такий будинок стояв колись в одному селі, і жили в ньому старі селяни - чоловік і дружина. Як не бідні вони були, все ж зайве мали. Так, вони могли б обійтися без свого коня, тому що роботи для неї не було, і вона цілий день паслася в придорожній канаві. Господар їздив на ній в місто, іноді її на кілька днів брали сусіди, розплачуючись за це дрібними послугами, - та все ж краще було б її продати чи поміняти на що-небудь більш потрібне. Але на що обміняти?

- Ну, батько, купівлі-продажу ти кумекаешь більше мого, - сказала одного разу дружина своєму чоловікові, - а зараз як раз ярмарок у місті. Зведи-но туди нашу кінь так продай її або поміняй на що-небудь путнє! Ти ж у мене завжди все робиш так, як потрібно. Ну, рушай!

І тут вона пов'язала чоловікові хустку на шию, - це вона робила краще, ніж він, - та не як-небудь, а подвійним вузлом пов'язала; дуже красиво вийшло. Потім вона долонею змахнула пил з чоловікової капелюхи і поцілувала старого прямо в теплі губи. А він сів на ту саму кінь, яку треба було продати або виміняти, і поїхав. Ну, а в купівлі-продажу він знав толк!

Сонце пекло, і на небі не було ні хмаринки. Над дорогою стояли хмари пилу, тому що поспішали на ярмарок натовпи людей: одні рухалися на возах, інші - верхи, треті - на своїх двох. Спека стояла нестерпна, а тіні ніде не було. Ось старий побачив, що по дорозі їде людина і жене перед собою корову, та таку гарну, що краща і не буває.

«Повинно бути, у неї і молоко відмінне, - подумав старий. - Є розрахунок помінятися».

- Гей ти, з коровою! - закричав він. - Давай поміркуємо. Хоч кінь і подорожче корови буде, так мені корова потрібніший. Давай мінятися, а?

- Ну що ж, давай, - погодився господар корови; обмінялися. Отже, селянин зробив свою справу і тепер міг спокійно повернутися додому, але він збирався ще побувати в місті і тому разом з коровою пішов далі, щоб хоч здалеку подивитися на ярмарок.

Селянин ішов швидко, корова від нього не відставала, і незабаром вони нагнали людини, який вів вівцю. Вівця була дуже товста і з густою шерстю.

«От би мені таку! - подумав селянин. - Влітку їй вистачить корму і в нашій канаві, а на зиму її можна буде брати в будинок, якщо гарненько подумати, на що нам корова? Краще мати вівцю».

- Ей ти, хочеш поміняти вівцю на корову? - крикнув він. Господар вівці погодився відразу, і селянин продовжив свій шлях вже з вівцею. Раптом він побачив на перехресті людини з великим гускою під пахвою.

- До чого у тебе гусак знатний, - сказав йому селянин. - І жиру вдосталь і пера багато! От би його прив'язати біля нашої калюжі, так і пустити по ній плавати. І старій моїй було б для кого збирати очищення. Вона як раз говорила днями: «Ех, якби у нас був гусак!» Хочеш змінюватися? Даю тобі за гусака вівцю, та ще спасибі скажу на додачу! Ну, тепер дружина може його отримати... та й отримає...

Господар гусака відразу погодився, і вони обмінялися.

Місто було вже зовсім близько, дорога кишіла людьми і худобою, не протолчешься. Подорожні крокували хто по дорозі, хто по дну придорожніх канав, хто прямо по картопляному полю складальника дорожніх мит. Тут же в картоплі блукала на прив'язі його курка, - а прив'язали її для того, щоб вона не загубилася в штовханині. Це була дуже приємного виду бесхвостая курка. Скоса поглядаючи на перехожих, вона клохтала «клу-клу», але що вона при цьому мала зважаючи, сказати важко! Селянин, побачивши її, відразу вирішив: «В житті я не бачив такої красуні! Так вона краща, ніж квочка у нашого пастора. От би мені таку! Курка завжди знайде що подзьобати, - може сама себе прогодувати. Непогано б виміняти її на гусака, думається мені».

- Давай поміняємося, - запропонував селянин збирачу мит. - Мінятися? Ну що ж, я не проти, - відповів той. І вони помінялися: складальник дістав гуску, а селянин - курку.

Справ він по дорозі переробив багато, до того ж дуже втомився - було жарко, - і тепер йому нічого так не хотілося, як пропустити чарочку і закусити чим доведеться. Поблизу виявився кабачок. Старий загорнув було туди, але в дверях зіткнувся з працівником, який ніс на спині туго набитий мішок.

- Що несеш? - запитав селянин.

- Гнилі яблука, - відповів той. - Ось зібрав мішок для свиней.

- Ох ти! Сила-силенна яка! От би моїй старій помилуватися! В торік зняли ми з нашою яблука, що біля сараю, всього одне яблуко; хотіли його зберегти, поклали на скриню, - а воно і згнило. Але моя стара все-таки говорила про нього:« Який не є, а достаток!» От би їй тепер подивитися, якою буває достаток. Я б їй із задоволенням показав!

- А що даси за мішок? - запитав працівник.

- Що дам? Так ось курку!

Селянин віддав курку працівнику, взяв яблука і, увійшовши в кабачок, пройшов до стійки. Мішок з яблуками він притулив до печі, не помітивши, що вона топиться. В шинку було багато народу - баришники, торговці худобою; сиділи тут і два англійця, та такі багаті, що всі кишені у них були набиті золотом. Вони стали битися об заклад, і ти зараз про це почуєш.

Але що це раптом затріщала біля печі?

Та це яблука спеклися! Які яблука? І тут всі дізналися історію про коня, яку старий спочатку обміняв на корову і за яку зрештою отримав тільки гнилі яблука.

- Ну і ти отримаєш будинку від дружини! - сказав англієць. - Так вона з тебе голову зніме.

- Не зніме, а обніме, - заперечив селянин. - Моя баба завжди каже: «Що чоловік не зробить, то й добре!»

- Давай посперечаємося, - запропонував англієць. - Ставлю бочку золота.

- Вистачить і мірки, - сказав селянин. - Я ж можу поставити тільки мірку яблук так себе зі старою на додачу, та цього вистачить з лихвою.

- Згодні! - закричали англійці.

Подали віз шинкаря: на ній розмістилися всі - англійці, старий, гнилі яблука. Візок рушила в дорогу і ось під'їхала до будинку селянина.

- Доброго здоров'я, мати!

- І тобі того ж, батько!

- Ну, коня я змінював.

- На цей рахунок ти у мене доку, - сказала стара і кинулася обіймати чоловіка, не помічаючи ні мішка з яблуками, ні чужих людей.

- Я виміняв коня на корову.

- Слава богу, - сказала дружина. - Тепер у нас на столі заведеться, і молоко, і масло, і сир. Ось вигідно обміняв!

- Так-то так, та потім корову проміняв на вівцю.

- І добре зробив, - схвалила стара, - завжди ти знаєш, як краще зробити. Для вівці у нас корму вистачить. А ми будемо пити овече молоко та овечим сиром ласувати; а з вовни зв'яжемо панчохи, а то й фуфайки! З корови вовни не збереш: в період линяння вона і останню растрясет. Який ти в мене розумниця!

- Так-то так, та вівцю я віддав за гусака.

- Ах, батьку, невже у нас і справді буде гусак до дня святого Мортена? Ти завжди намагаєшся мене порадувати! От добре придумав! Гусак, хоч його паси, хоч не паси, все одно разжиреет до свята.

- Так-то так, та гуся я змінював на курку, - сказав старий.

- На курку? Ось удача! - вигукнула стара. - Курка нам завдасть яєць, курчат виведе - дивись, у нас повний курник. Мені вже давно хотілося завести курочку.

- Так-то так, та курку я віддав за мішок гнилих яблук.

- Дай-но я тебе розцілую! - вигукнула дружина. - Ось спасибі спасибі! А тепер ось що я тобі розповім: коли ти поїхав, я вирішила приготувати тобі обід посмачніше - яєчню з цибулею. Яйця у мене як раз є, а луку немає. Тоді я поспішила до вчителя: у них є цибулю, але дружина його скуповуючи-прескупая, хоч і прикидається доброю. Ось я і попросила у неї в борг цибулину. «Цибулину? - перепитує вона. - Так у нас в саду нічогісінько не росте. Я вам і гнилого яблука дати не можу». Ось тепер-то я можу дати їй цілий десяток гнилих яблук. Так що десяток! Хоч весь мішок позичу. Ну і ми посміємося над вчителькою! - і дружина поцілувала чоловіка прямо в губи.

- Ось це здорово! - закричали англійці. - Як їй ні важко доводиться, вона завжди всім задоволена. Для такої і грошей не шкода.

Тут вони розплатилися з селянином: адже дружина з нього голови не зняла, а, навпаки, міцно його обняла. Цілу купу золота йому дали!

Так, якщо на думку дружини її чоловік розумніший за всіх, і що він ні зробить, то й добре, - це завжди їй на користь.

Ось і казка уся. Ще в дитинстві я чув її. Тепер же і ти почув її і впізнав: що чоловік не зробить, то й добре.

нагору

  Як від чоловіка отримувати більше

 

Дівчині сподобався костюм в магазині одягу. І ось, під слушним приводом, вона заводить туди свого молодого чоловіка. Вона міряє костюм і каже:

- «Правда красиво?»

- «Правда. Тобі йде» - погоджується молодий чоловік.

- «Ну?» - запитує дівчина.

- «Та ні, мені правда подобається» - відповідає молодий осіб.

- «Ну?» - знову запитує дівчина.

- «Ну чого?» - дивується парубок.

- «А ти не хочеш мені його подарувати» - запитує дівчина.

- «А навіщо він тобі. У тебе отже речей повно» - дивується кавалер.

- «Ось так завжди. Тобі на мене грошей шкода» - ображається дівчина.

- «Так не шкода мені грошей. Тільки не зрозумію, навіщо він тобі потрібен» - з деяким роздратуванням відповідає хлопець.

- «Звичайно. Як справа стосується мене, так навіщо мені це потрібно. Он Людка своєму Сергію тільки натякне, той одразу купує» Далі слід сцена з взаємними докорами.

Нещодавно синочкові приходили робити масаж. Масажистка, розлучена дівчина трохи за 30, з дитиною, розповідала історії своїх знайомств з чоловіками. При цьому вона дуже нарікала на те, що їй попадаються жлоби і жмоты, які не можуть здогадатися, що потрібно допомогти бідній дівчині, яка самотужки виховує доньку. При цьому, якщо попросити грошей прямо, то мужики як правило, уникають цієї теми. В кінці кожної історії вона ставила риторичне запитання: «І навіщо він мені такий потрібний?».

Подібні історії мені доводилося і доводиться вислуховувати багаторазово. Більшість з них зводяться до того, що жінка мало (квітів, грошей, подарунків, ресторанів, уваги і т. д.) отримує від свого чоловіка, або супутника життя. Переважна більшість рассказчиц, вважають, що недоотримують належне, і періодично волають до справедливості. Що зазвичай закінчується або скандалом, а в деяких випадках і розривом відносин.

Практика показує, що справа тут зовсім не в чоловіків як таких. І при правильному поводженні можна отримувати, те, що жінка хоче і навіть більше. Загалом-то, цьому і присвячена стаття.

 

Змініть ставлення до чоловіка.

Багато жінок мають чітке уявлення щодо того, як чоловік повинен себе вести, що робити, скільки і що дарувати. І жінка прагне «запхати» чоловіка в рамки власних очікувань. Всі жіночі очікування можна розділити на кілька груп:

Латентна проституція. Жінка вважає, що основне її завдання в житті - знайти чоловіка, на якого можна перекинути відповідальність і за своє життя і за своє фінансове благополуччя зокрема. Взаємини часто будуються за принципом рівного обміну: з мене побут, секс, діти і т. д., з тебе все інше (далі йде цілий список чоловічих обов'язків). Якщо жінка щось недоотримує списку, вона вважає, що порушені умови угоди, і починає проводити активні дії для відновлення справедливості. Часто це проявляється у вигляді істерик, вимог, маніпуляцій, заснованих на порівнянні з іншими чоловіками та іншими сім'ями.

Індикатори любові. Часто жінці недостатньо того, що чоловік з нею. Їй не достатньо просто хороших відносин. Якщо до неї добре відносяться, це ще не свідчення, що її люблять. Набагато більше значення для неї набуває отримання так званих індикаторів любові. До цих індикаторів можна віднести наступне:
Квіти (до мене приходила жінка, яка розлучилася з чоловіком, тому що він не купив їй квіти до 15 річчя весілля).

Визнання в любові. «Скажи, а ти мене любиш?» на що слід відповідь «А як же». «Ні, ти так говориш, типу відвали. Скажи щиро» і т. д.

Подарунки. Обов'язково на всі свята. Ну і так, між святами теж повинен робити сюрпризи.

Вихід у світ. Бажано з власної ініціативи.

Громадські визнання в любові. У вигляді тосту, привітання, пісню в ресторані замовити і т. д.

До індикаторів так само відносяться: допомога по дому, видача грошей без нагадувань, романтика і т. д.

Всі індикаторні прояви повинні відповідати наступним вимогам:

Чоловік повинен демонструвати індикаторне поведінка за власним бажанням, без нагадувань.

Індикатори повинні з'являтися вчасно. (8 березня квіти потрібно дарувати вранці, а не ввечері. Оптимальний варіант вона прокинулася, а квіти поруч з нею на подушці).

Всі індикаторні вчинки повинні бути щирими. (У моїх знайомих дружина визначає щирість по тривалості стояння подарованих квітів. Одного разу квіти зів'яли на другий день. Його трохи зі світу не зжили.)

 

До чого призводить все вищеописане. Коли жінка, не одержує те, що вона очікує, вона починає «видавлювати» це від чоловіка. Для цього використовуються скандали і образи та інший арсенал. Причому досить часто це виявляється ефективним. Жінка отримує те, що хоче. Але, вигравши бій, вона часто програє війну.

Адже чоловік фактично робить подарунок або щось інше не тому, що він цього хоче, а тому що його просто «продавили». Цей подарунок є платою за те, щоб йому «не компостували мізки». Він звичайно купить, або зробить те, що від нього чекає. Але він буде відчувати, що це зроблено під тиском. А це 100% позначиться на подальших відносинах.

Другий момент. Чоловік завжди відчуває споживче відношення. За моїми спостереженнями чоловік завжди відчуває, коли до нього ставляться споживацьки, і коли хочуть заміж. Жінка завжди відчуває, коли з нею спілкуються заради сексу. І тоді ставлення тут же змінюється на недовіру і небажання робити те, що хоче партнер.

Тому, щоб отримувати від чоловіка більше, потрібно до змінити до нього ставлення. Не повинно бути споживчого відносини. Не має бути тиску, тоді чоловік сам захоче зробити своїй жінці щось приємне.

 

Скорегуйте свої очікування.

 

На мій погляд, варто змінити і ставлення до власної персони. Вірніше скорегувати свої очікування. Багато чоловіків просто не розуміють деяких жіночих очікувань. Наприклад, навіщо кожне літо міняти кофтинки, якщо ту у минулому році одягала 1 раз.

 

Будьте самодостатні. Тоді Ви зможете самі купити собі що хочете, не пред'являючи претензій чоловікові.

 

Не вимагайте індикаторних проявів. Дивіться на загальне ставлення, а не на те, чи визнається він у любові чи ні. Наприклад, краще всього в коханні зізнаються алкоголіки, але справжньою любов'ю там і не пахне.

 

Змініть свою поведінку:

 

1. Не вимагайте нічого. Не влаштовуйте істерик, не ображайтеся. Краще просите дозволу (якщо Ви в фінансової залежності). Наприклад, не «Мені потрібні туфлі», а «Я хотіла б купити туфлі. Можна я візьму гроші на них».

 

2. Виявляйте економність. «Дуже красиві, але дорого. Ми не можемо собі цього дозволити». Часто на це чоловік каже: «Так гаразд, все нормально. Подобаються? Бери».

 

3. Покажіть самостійність. «Дорогі, але дуже красиві. Але нічого. Будемо відкладати». Часто від чоловіка слід пропозицію допомогти в покупці.

 

4. Дякуйте за будь-який подарунок. Трохи лайте, що багато витратив на подарунок, але прийміть із вдячністю.

 

Такі невеликі правила вже довели свою ефективність. Коли у чоловіка буде відчуття, що він сам робить подарунок, за власною волі, то жінка зазвичай отримує набагато більше, ніж на щось розраховувала.

Автор: Борис Литвак-син
Джерело: http://www.cross-club.ru

нагору

   Наскільки міцний ваш шлюб?

 

 

Щоб з'ясувати це, дайте відповідь удвох на питання тесту і підсумуйте відповіді кожного з вас. Потім порівняйте ваші результати.

При відповіді користуйтеся цією шкалою балів: дуже часто - 1 бал; часто - 2 бали; рідко - 3 бали; дуже рідко - 4 бали; ніколи - 5 балів.

 

1. Відчуваю настрій чоловіка

2. Всі важливі проблеми вирішую разом з чоловіком

3. Бюджет сім'ї плануємо разом з чоловіком

4. Прощаю дружину заподіяння мені образи

5. Розумію чоловіка/дружину в усьому

6. Найважливіші покупки робимо разом

7. Чоловік/дружина не розчаровує мене в шлюбі

8. Розповідаю чоловікові/дружині про свої досягнення

9. Погоджуємо методи попередження вагітності

10. Під час вимушеної тривалої розлуки тужу за чоловікові/дружині

11. У мене немає від нього/неї ніяких таємниць і секретів

12. Оточу чоловіка/дружину турботою

13. Намагаюся пам'ятати про сімейні свята та знаменні дати

14. Намагаюся з'ясувати причину смутку чоловіка/дружини

15. Охоче проводжу вільний час із чоловіком/дружиною

16. Відчуваю, що можу доставити радість чоловікові/дружині

17. Кажу про своїх бажаннях чоловікові/дружині без сорому

18. Разом з чоловіком/дружиною займаємося господарськими справами

19. Є ласкавою/им і турботливою/им по відношенню до дружину

20. Кажу чоловікові/дружині про його/її помилки так, щоб не скривдити

21. Співпрацюю з чоловіком/дружиною у вихованні дітей

22. Переживаю з чоловіком/дружиною його або її турботи

23. Даю зрозуміти чоловікові/дружині, що мені з нею добре

24. У нашому шлюбі існує рівноправність думок

25. У важкі хвилини життя потребую близькості чоловіка/дружини

26. Намагаюся першої/им згладити конфліктну ситуацію

27. Готовий/а до компромісу з дружиною/ом

28. Радію успіхам чоловіка/дружини

29. Розумію потреба чоловіка/ дружини в контактах з його/її родичами

30. Труднощі життя ми долаємо разом

31. З увагою ставлюся до втоми чоловіка/дружини після роботи або від

домашніх справ

32. Розповідаю чоловікові/ дружині про все, що турбує

33. Кажу чоловікові/дружині про те, що ціную його/її успіхи

34. Є поблажливим/ої до дружини/чоловіка

35. З часом все більше розумію чоловіка/ дружину

36. Визнаю принцип подружньої невірності

37. Відчуваю відповідальність за спільне життя

38. Намагаюся уважно ставитися до зауважень чоловіка/дружини в мою адресу

39. В цілях збереження нашого шлюбу шукаю оптимальний вихід з кризових

     ситуацій

40. З чоловіком відчуваю себе легко і вільно

41. Чоловік/дружина є першою особою, до якого я звертаюся за порадою

42. Маю з чоловіком/дружиною спільних друзів

43. Перед інтимною близькістю намагаюся створити у чоловіка/дружини хороше

настрій

44. Мені здається, що разом з чоловіком/дружиною я буду все розуміти краще

45. Готовий/а зробити все для збереження нашого шлюбу

46. В інтимному житті враховую потреби чоловіка/дружини

47. У нас з чоловіком/дружиною спільні погляди на методи виховання дітей

48. Якщо б мені довелося знову вступити в шлюб, то я знову вибрав/а дружину/чоловіка

49. Інтимна близькість з чоловіком/ дружиною зміцнює нашу духовну близькість

50. Ціную домашню роботу дружини/чоловіка

51. Хочу, щоб партнер досяг чогось у житті, і готовий/а підтримати його/її

     починання бажаннями і потребами чоловіка/дружини

52. Соизмеряю статеву активність з бажаннями і потребами чоловіка/дружини

53. Зізнаюся чоловікові/дружині у своїй провині перед ним/нею. І, якщо винен/а,

завжди прошу вибачення

54. Для чоловіка/дружини готовий/а на будь-які жертви

55. Отримую емоційне задоволення від фізичної близькості з

чоловіком/дружиною

56. Ціную професійну репутацію чоловіка/дружини

57. У нас з чоловіком/дружиною спільні інтереси, наші інтереси під чому

збігаються

58. Уважно ставлюся до переживань чоловіка/дружини

59. Погоджуюся з думкою чоловіка/ дружини про бажаний кількість дітей в нашій

    сім'ї

60. Керуюся тими ж моральними і етичними принципами в

життя, що і мій чоловік/дружина

 

Результати тесту:

 

• Якщо різниця не перевищує 5 балів: вашої пари якщо є проблеми, то вони незначні і ніяк не впливають на дружню атмосферу, яка панує у вашій родині. Можна вважати, що у вас міцний осередок суспільства.

 

• Якщо різниця від 5 до 45 балів: Ситуація досить серйозна, подружні зв'язки у вашому шлюбі ослаблені і є загроза розпаду вашої родини. Вам варто проаналізувати, що відбувається між вами, чому ви так відсторонилися один від одного. За більш кваліфікованою допомогою зверніться до сімейного психотерапевта.

 

• Якщо різниця 45 балів і більше: В цьому випадку спостерігаються дуже серйозні порушення подружніх зв'язків. Ваш шлюб на межі розпаду. Необхідно вжити термінові заходи для його порятунку. В цьому випадку вам необхідно звернутися до сімейного психотерапевта.

 

Джерело: http://www.goodhouse.ru

нагору

 

 

 

 

 

 

 РЕКЛАМА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Увага!!!

При використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт обов'язкове.

Використання матеріалів сайту в книжкових виданнях тільки з дозволу автора сайту.

 

© 2014 Методична скарбничка